BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7198575
*
nr 719 8575
Ljusstakar
1 par, Pläter, höjd: 32
Kondition: slitage
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2011
kl 19:02:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/10 16:37:19
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
2144 Kandelabrar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5087 Ljusstakar
2 st, Kosta Boda, 8-11cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53
-
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11
-
5084 Ljusstakar
5 st, Orrefors. Höjd: 5-10cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
5089 Ljusstakar
Ett par, silver. Höjd: 16cm, fyllda, bruttovikt: 374g
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25
*
Ljusstakar
Kondition: slitage
nr 719 8575
Ljusstakar
1 par, Pläter, höjd: 32
Kondition: slitage
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/10 16:37:19 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
2144 Kandelabrar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5087 Ljusstakar
2 st, Kosta Boda, 8-11cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53
-
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11 -
5084 Ljusstakar
5 st, Orrefors. Höjd: 5-10cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
5089 Ljusstakar
Ett par, silver. Höjd: 16cm, fyllda, bruttovikt: 374g
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25